Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Клембівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04325868) був реорганізований і увійшов до складу Ямпільської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Коротка характеристика Клембівської територіальної громади

Територія Клембівської сільської ради  сільської ради складає – 6324,1 га.

Село Клембівка – розташоване за 20 км від районного центру м. Ямпіль.

Село Клембівка є самостійною адміністративно - територіальною одиницею у складі Ямпільського району Вінницької області.

Клембівка – село на тихій річці Русаві,яке знають в Америці, Канаді, Бельгії… Село протяжністю 10 км і шириною 1,5 - 2 км.

 Клембівка – велике село з населенням 3005 чоловік .Воно вражає своєю красою. Його центр схожий на гарну міську вулицю. У сквері серед мовчазних ялин – пам’ятник  односельчанам, що загинули на фронтах Великої вітчизняної війни. Біля його підніжжя завжди квіти. Горить Вічний вогонь. Нащадки свято шанують пам'ять про захисників Вітчизни.

 Напроти скверу на підвищені – прекрасний Будинок культури. До нього ведуть високі красиві сходи, по  обидві сторони яких вишикувалися стрункі ялини.

Будинок культури – улюблене місце жителів с. Клембівка. Користується популярністю духовий оркестр села.

Недалеко від Будинку культури знаходиться триповерхова красуня школа на 800 учнів, яка була збудована у 1974 році, де навчається на теперішній час  251 дитина. Музична школа де навчається 115 дітей. На територій села розташована дитяча установа «Дзвіночок». В оточені садів біліють будинки жителів села. Вулиці рівні гарно впорядковані. Ці живописні місця заселялися здавна. Біля  села археологи  виявили городище та курганний могильник часів Київської Русі.

Село згадується в писемних джерелах початку XVII століття. З давніх -  давен славилось пишними нерозривними садами та особливою неповторною вишивкою. За народними переказами , Клембівка отримала свою назву від першого поселенця Клементія Бовти, що прийшов сюди з Київщини.  Документи свідчать що жителі с. Клембівка неодноразово виступали проти своїх гнобителів – поміщиків. Село ділиться на декілька частин: Коцівка,Млинівка, Баланівка та Царів куток.

 У 1917 році, коли надійшла звістка про повалення царизму, в селі було створено волревком, розгромлено поміщицький маєток, а поміщецькі та церковні землі поділено.

Після громадянської війни клембівські бідняки організували ТСОЗ, у 1929 році об’єдналися у три колгоспи

Але прийшло лихоліття – віроломно напала  гітлерівська Німеччина.  Великих зусиль довелося докласти по війні колгоспникам Клембівки щоб підняти господарство.

У 1950 році три колгоспи об’єдналися в один «Більшовик». Господарство впевнено набирало сил. За високі досягнення у розвитку рільництва і тваринництва у післявоєнні роки колгосп відзначено 13 дипломами і грамотами.

Село славиться не тільки хліборобами, а талановитими вишивальницями вироби яких можна зустріти на багатьох виставках. Ще до революції клембівські вишивальниці завойовували почесні грамоти і золоті медалі на міжнародних виставках за кордоном. Подільська вишивка неперевершена – підтвердження тому -  роботи клембівських вишивальниць У селі кожна жінка, кожна дівчина знає секрети вишивки. Як найдорожчу спадщину передають матері дочкам любов до вишивання. Вчать мережити й вишивати, творити на полотні чарівну гаму барв. Клембівські вишиванки вражають своєю вишуканою оригінальністю. Внизу понад річкою Русавою розкинулось бувше фабричне містечко. В його цехах  в свій час працювало майже 600 робітниць. Вони виготовляли майже 52 види виробів. Особливою популярністю користувались вишивані блузи,жіночі і дитячі. Сорочки чоловічі, скатерки, портьєри.  Особливо славилась вишивка срібними нитками. Клембівчанок з давніх часів вважали найкращими вишивальницями. У1880 році вони навіть готували вишивки для сукні російської імператриці Марії Олександрівни ,дружини Олександра ІІ. У кінці ХІХ століття кращі зразки клембівської вишивки були відібрані на Всесвітню виставку в Чекаго для презентації українського народного декоративного мистецтва.

З незапам’ятних часів тут ще й виготовляють традиційні килими, які своїми узорами сягають у часи трипільської культури. .

Щодо церковної архітектури, то перша церква була збудована прихожанами в 1746 році, вона була в цілому дерев’яною й проіснувала лише 125 років. Нову кам’яну церкву, на честь Успіння Пресвятої Богородиці, вже почали будувати в 1846 році,а закінчили в 1865 році.

Серед відомих клембівчан такі визнані люди як лауреат Шевченківської премії художник Віктор Наконечний.

Нині Клембівка залишається провідним центром народної вишивки в районі та його околицях. Кожного літа, напередодні Дня Незалежності України,в селі проходить Міжнародний фестиваль народної вишивки та мистецтв «Мамину сорочку пригорну до серця». Тож відчуйте й ви тепло материнської сорочки, щиро раді бачити всіх гостей на нашому святі.

На  теперішній час населення села Клембівка складає  3005  чоловік . 

Станом на 01.01.2018 року:  с. Клембівка  - 1935 домогосподарств;

На території сільської ради діють:              

Освіта:

  • Клембівська  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - 251 учнів;
  • Клембівський дошкільний навчальний заклад №4 «Дзвіночок» - 76 дітей.

Медицина:

  • Клембівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини .

Культура:

  • Будинок культури с. Клембівка, в якому створено хор , бібліотека, 13 гуртків художньої самодіяльності, театральний гурток, зразкова аматорська художня студія;
  • Клембівська музична школа, де учні мають змогу займатися вокалом, хореографією, грою на різних музичних інструментах та образотворчим  мистецтвом. 

Також на території сільської ради розташовані:

  • с/г підприємство – СГД «Клембівка» «ПрАТ ПК «Поділля»;
  • ФГ «Лан»
  • ФГ «Рудька»
  • 18 магазинів по обслуговуванню населення:
  • 1 автозаправна станція (Манго);
  • 1 перукарня;
  • Свято – Успенська  церква ;
  • Церква Євангельських Християн Бабтистів
  • Церква Блаженної Ксенії Петербуржської

На території села проживають - 37 учасників бойових дій  які брали участь  у захисті суверенітету та неподільності України.

Село моє,

         Село Клембівка ,

В хвилини щастя

         Чи в журбі.

Чи засміюся,чи заплачу

За все вклоняюся тобі!

                Т.Жошко

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *